Cytat: A propos wywodów Sarzyniaka - śmiech na sali, NS to metropolia jakich niewiele, radzę Ci starać się o powołanie województwa nowosarzyńskiego, no i w tym "mieście" przydałoby się metro i lotnisko. Powszechnie wiadomo, że mieszkańcy Nowej Sarzyny są "mieszczuchami" z dziada pradziadaMnie to nie śmieszy, że wioski skubią nas z kasy z podatków sarzyńskich firm. Za dużo by chciały, a same za mało wnoszą. Nie można zapominac o centrum gminy, którym jest miasto Nowa Sarzyna. Nie chodzi też o to skąd pochodzą mieszkańcy, a wielu ludzi np. z Awaryjnego poprzyjeżdzali tu z dużych miast. Tu chodzi o rozwój, bo narazie to jesteśmy nawet na tle podkarpackiego daleko z tyłu.

 

Zobacz cały wątek

Cytat: A propos wywodów Sarzyniaka - śmiech na sali, NS to metropolia jakich niewiele, radzę Ci starać się o powołanie województwa nowosarzyńskiego, no i w tym "mieście" przydałoby się metro i lotnisko. Powszechnie wiadomo, że mieszkańcy Nowej Sarzyny są "mieszczuchami" z dziada pradziadaMnie to nie śmieszy, że wioski skubią nas z kasy z podatków sarzyńskich firm. Za dużo by chciały, a same za mało wnoszą. Nie można zapominac o centrum gminy, którym jest miasto Nowa Sarzyna. Nie chodzi też o to skąd pochodzą mieszkańcy, a wielu ludzi np. z Awaryjnego poprzyjeżdzali tu z dużych miast. Tu chodzi o rozwój, bo narazie to jesteśmy nawet na tle podkarpackiego daleko z tyłu.
Data: 2006-12-28, 15:58
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nowa Sarzyna
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń 2551

Zobacz cały wątek

Cytat: W centrum gminy znajdują się tereny o dużych walorach przyrodniczo - historycznych, chronione przez Rezerwat ''Stawy Raszyńskie'' i strefę chronionego krajobrazu obejmującą pradolinę Raszynki. W przyszłości mają stanowić kompleks składający się z zespołu pałacowo - parkowego w Falentach, zespołu przestrzennego związanego z bitwą pod Raszynem, kościołem w Raszynie z plebanią, Austerię z otoczeniem oraz z planowanym parkiem w Raszynie. Przewiduje się odrestaurowanie zabytków i powołanie Muzeum Bitwy Raszyńskiej. Zapewni to ochronę zabytkowych obiektów i stanowić będzie, wpisując się w tradycję, miejsce odpoczynku i relaksu dla mieszkańców i przybywających gości.


Data: Czw 23 Gru, 2004
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Imprezy historyczne
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 6223

Zobacz cały wątek

Panie Pawle, jak tam sprawa wysypiska i ruin przy ulicy Kwitowej / Miłej. Monituję w tej sprawie od prawie roku i ... nic nie jest zrobione. Ostatnio otrzymałem od Pana odpowiedź, że jest toczone postępowanie przeciwko właścicielowi ruin o ich wyburzenie i uprzątnięcie. Mija prawie półtora miesiąca i nic się nie dzieje w tej sprawie. Ciekawe ile jeszcze będziemy czekać na rozwiązanie tego problemu, który został zgłoszony w 2007 roku i obiecana była interwencja. Chyba rok czasu wystarczy na załatwienie przynajmniej posprzątania tgo terenu na koszt właściciela i wywiezienie hałd gruzu oraz śmieci. Czy my zyjemy w Europie, czy w w jakimś niecywilizowanym zakątku świata, gdzie 800 m od centrum gminy zalega dziekie wysypisko, urzędnicy od roku o nim wiedzą i nic z tym nie robią. Proszę jeszcze raz o konretne działania w tej sprawie !
Data: Sro 04 Cze, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Pytania do Wójta
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 376

Zobacz cały wątek

Cytat: Ta bliskość miast aglomeracji warszawskiej to jednocześnie ważny, a raczej decydujący atut gminy : z centrum gminy do centrum Warszawy jest zaledwie 45 km! Następny atut to duże zasoby wolnych terenów pod zabudowę, znacznie tańszych niż w aglomeracji warszawskiej. Średnia cena gruntów przemysłowych i pod budownictwo mieszkaniowe kształtuje się w granicach 4,4 do 9 $ USD za 1 m2. W bliskim sąsiedztwie przyszłej autostrady A-2 znajduje się kilkusethektarowy kompleks możliwy w perspektywie do wykorzystania inwestycyjnego, sportowo-rekreacyjnego, pod zabudowę osiedlową, albo wszystkie te funkcje może spełniać łącznie.Może uderzyć po wsparcie do archeologów [ja akurat nic nie wiem o kurhanie], do dr Kruszewicza [jest w zespole restytucji tura, a jak wiadomo ostatni tur poległ w Jaktorowie] i do Tomka Boreckiego [ostatnie miesiące ostatniej kadencji rektorskiej SGGW], no i do buddystów [jeden jest w Kole Warszawskim SO PTZool.]. Może Grzegorz B-P tez coś pomoże. Wracam do koncepcji Natura 2000, bo tam nie jest potrzebna zgoda właścicieli, co oczywiście nie wyklucza powoływania innych form ochrony przyrody typu 'użytek ekologiczny'.

Powidzmy sobie szczerze, że nawet rezerwat na terenie stawów Kraśnicza Wola, jeśli pola Jaktorowskie zgodnie z wola gminy będą osiedlem mieszkaniowym [czy terenem inwestycyjnym], w zasadzie nic nie załatwia, bo gęsi i siewki złote nie będą miały gdzie lądować, a żurawie na pewno nie będą łazić pomiędzy segmentami.
Data: 2008-01-12, 18:36
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ochrona przyrody
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 3772

Zobacz cały wątek

Kopciówka
Tutaj formowały się pierwsze oddziały POW broniące Grodzieńszczyzny w 1918 roku. Za czasów polskich było tu centrum gminy, znajdowała się szkoła podstawowa, poczta i posterunek policji. W latach trzydziestych zbuwano Dom Ludowy, którego otwarcie zaszczycił swoją obecnością prezydent RP Ignacy Mościcki.

Z legend i dokumentów
Tak liczebność majątku Kopciówka został opisany przez władze bolszewickie:
Protokół nr 1
Ogólne zebranie pracowników majątku Kopciówka 15 sierpnia 1920.
Ogólne zebranie z 5 mężczyzn i 6 kobiet postanowiło wybrać Komitet pracowników złożony z 3 osób. Prezesa, sekretarza i członka. Pracownicy ogólnego zebrania przystąpili do wyborów (…)

Wcześniej majątek w Kopciówce należał do Jewreinowa. Komitetu pracowników tam wtedy nie było, wszystkim zarządzała obywatelka Trusowa, siostra właściciela. Były tu 2 domy mieszkalne, gruntów ornych - 232 dziesięcin, lasu - 240 dz., łąk – 35 dz., pastwisk – 20 dz., nieużytków - 35 dz.

[za - http://kresy24.pl/showArticles/article_id/68/]
Data: środa, 24 gru 2008, 14:29
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Miejsca
Wyświetleń 27

Zobacz cały wątek

Wszystko wskazuje na to, że targowisko w gminie Bierawa zostanie przeniesione! Uliczny handel zamiast na parkingu naprzeciw Domu Kultury, ma być prowadzony na placu za cukiernią. Taką propozycję złożył podczas ostatniej sesji wójt gminy Ryszard Gołębowski. Skąd nagłe zainteresowanie kupcami?

- Targowisko, które funkcjonuje w każdy czwartek vis-à-vis Domu Kultury w Bierawie zajmuje cały parking. Taka sytuacja jest szczególnie kłopotliwa dla kierowców odwiedzających tę okolicę. Większość z nich skarży się, że nie ma gdzie zostawić samochodu, poza tym chodzi o bezpieczeństwo. Kupcy wraz ze swoim towarem blokują drogę powiatową w kierunku Cisku. Nie chcemy, by doszło do tragedii - mówi wójt Gołębowski.

Zdaniem włodarza, przeniesienie targowiska niesie ze sobą same korzyści. - Myślę, że taka zmiana zadowoliłaby obydwie strony. Kierowcy przestaliby napotykać na problemy drogowe, handlowcy - zyskaliby nie tylko zmodernizowany plac, ale również atrakcyjne miejsce na sprzedaż. Atrakcyjne, bo także położone w centrum gminy - wyjaśnia wójt.

Propozycję przeniesienia targowiska musi poprzeć jeszcze rada sołecka. Dopiero jej decyzja będzie mogła uruchomić wszelkie prace na nowym terenie dla kupców. Wójt Gołębowski przekonuje, że całe zadanie nie będzie wymagało dużych nakładów finansowych.

Karolina Pajor
Data: |22 Mar 2008|, o 21:05
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Gminy
Wyświetleń 595

Zobacz cały wątek

Podłabienie
Nazwa pięknie położonej wioski pochodzi od nazwy Łabno. Wieś - centrum gminy, podzielona jest na dwie wyraźnie różniące się części - nowe i stare Podłabienie. Linię tego podziału stanowi kościół stojący w centrum, na najwyższym miejscu i dawny dworek gen. Kleeberga, nazywany przez niektórych ‼Dacza generała”.

Nowa część wioski została wybudowana za czasów sowieckich. Wielkim gustem się nie odznacza i chyba za rozwiązanie architektoniczne centrum kołchozu nawet sowieckich nagród nie otrzymywała. Ulica, a raczej polna droga prowadząca w dół od kościoła, biegnie ku wsi Triczy, jest rzadko zabudowana. W połowie tej drogi stoi krzyż z napisem:

‼Na pamiątkę konstytucji Zmartwychwstania Polski 3 maja 1919 r.”

Mało ludzi pamiętających Polskę tu zostało. W skromniutkim drewnianym domu na samym błocie mieszka nieuznana przez Polskę (Konsulat RP w Grodnie) pani Janina Brażuk ‼Przepiórka”, zaprzysiężona przez swojego dowódcę i jednocześnie szwagra, Romualda Brażuka, pseudonim ‼Góra”. Była łączniczką między placówkami Adamowicze, Pyszki, Polne Bohatery i Naumowicze. Wspomina imiona chłopców, młodych i ładnych, Witolda Bubnowskiego i Bolesława Adamowicza ‼Jaskółkę” z Pyszek. Odeszli, NKWD było szybsze i bardziej doświadczone. Pani Janina martwi się, czy ich nazwiska zachowają się w pamięci ludzkiej. Zginął i jej brat, który unikał branki do wojska sowieckiego. Kula sowieckiego ‼bojca” doścignęła go niedaleko domu rodzinnego. Pani Janina, oczytana, przez całe życie dająca przykład zamiłowania w książce i języku ojczystym, dzisiaj ze zdumieniem i strachem przygląda się ginącej polskości w jej rodzinnej wiosce.

Obok sąsiadka, pani Melania Juszkiewicz i znów z ładną polszczyzną i smutnym uśmiechem, rocznik 1925, w 1942 r. wywieziona do Prus. Dzisiaj, bez poczucia krzywdy, wspomina rodzinę bauera, w której pracowała, może dzięki niej ocalała, wróciła do domu, założyła własną rodzinę, a potem sama wychowała dwoje dzieci. Starsze osoby (ich dzieci już same są na emeryturze, mieszkają w mieście) zdrowia nie mają, ani sił do pracy na przydomowej działce.

Za czasów polskich wieś była średniozamożna, grunty słabe, piaszczyste, od 10 do 20 hektarów gospodarki. Bogaci byli tu bracia Hrynaszkiewicze, Stefan i Ludwik. Pierwszego aresztowali sowieci w 1940 r., Ludwikowi udało sią wyjechać do Polski. W pamięci ludzkiej pozostały nazwiska osadników wywiezionych przez bolszewików, były to rodziny Czarneckich, Piątków, Zylińskich, Giedów i Juchniewiczów. Ciężki przypadł im los, nie wiadomo, co się z nimi stało, bo nikt już nie wrócił. Tak jak i nie wiadomo nic o losie policjantów Łukowskiego i Szuta, pracowitych i upartych w codziennej pracy stróżów prawa. Pan Józef Łozowski, ochotnik, na pytanie, za jakie zasługi dostał swój kawałek ziemi odpowiadał: ‼Koszary zamiatałem i Sokołów śpiewałem”. Pamiętają do dziś. Ich ziemie weszły w 1950 r. w skład kołchozu im. Feliksa Dzierżyńskiego. Polakom patrona przydzielono... też Polaka. Starsi mieszkańcy pamiętają jeszcze swoich nauczycieli, szkoła mieściła się obok, w Tryczach, w jednej połowie domu Makarewicza. Pan kierownik Prandzik i jego dostojna małżonka uczyli w czteroklasówce, nie tylko czytać i pisać, ale przede wszystkim - kochać Polskę.

[za - http://kresy24.pl/showArticles/article_id/68/]
Data: środa, 24 gru 2008, 14:27
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Miejsca
Wyświetleń 6

Zobacz cały wątek

Cytat: Ja z niecierpliwością czekam na to samo, a w zasadzie na realizację czegokolwiek z pięknie napisanej kilka lat temu strategi rozwoju Gminy Sw. Katarzyna, a w tym Miasta Siechnice.


Ejże, aż tak źle to nie jest. Z tej strategii sporo już zrealizowano, np. kanalizacja i drogi w Siechnicach, gimnazjum, hala gimnastyczna, duże oświetlone boisko z tartanem do piłki nożnej, boiska do koszykówki i korty tenisowe, napływ inwestycji do strefy gospodarczej, szybki rozwój budownictwa mieszkaniowego, sieć sklepów. Niedługo będzie budynek administracyjno-usługowy z Urzędem Miasta, policją, centrum kultury itp. Powstaje park miejski.

W innych miejscowościach gminy też wiele się zmieniło, trzeba by sporo wyliczać.
Napisz konkretnie, czego nie zrealizowano, albo też niezależnie od zapisów strategii, czego teraz najbardziej brakuje. Sytuacja się zmienia, potrzeby mieszkańców też.
Data: 30-05-2008, 13:56
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Perspektywy
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 604

Zobacz cały wątek

Cytat: Żuloskwerek i Centrum Myśli Rady Gminy "Świniarnia" zostaną .... Wszak niedługo będziemy kulturalna stolicą Mazowsza... A Gmina ogłosi przetarg na wozy terenowe...Żuloskwerek zostanie bez dwóch zdań. "Centrum Świnia" też. Obstawiam, że oszczędności zaczniemy od obcięcia coli i ciastek ze spotkań Może też na papierze oszczędzimy - Gmina i tak olewa KPA, więc jak przestanie już do imentu odpowiadać na nasze pisma, bo pewnie z ryzę się zaoszczędzi

pozdrawiam,

Marcin
Data: Sro 28 Sty, 2009 13:51
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: O wszystkim i o niczym....
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 307

Zobacz cały wątek

Cytat: W ciągu najbliższych dwóch lat planowana jest modernizacja drogi powiatowej prowadzącej w stronę Żernik Wrocławskich – wyjaśnia Ryszard Budzowski z urzędu gminy. – Wtedy zostanie również zbudowany chodnik wraz z zatoczką autobusową.


Jestem ciekaw, skąd ten urzędowy optymizm. Była inicjatywa budowy chodnika od centrum wsi do cmentarza, po tej stronie drogi, jednak spełzła na niczym. Powodem była odmowa odsprzedaży pasa gruntu przez właścicieli przydrożnych posesji. Gdzieś o tym czytałem (chyba w protokole z sesji rady gminy).

Czy od tego czasu coś się zmieniło w nastawieniu właścicieli?
A może jest to zapowiedź przymusowych wywłaszczeń?
Pytanie w zasadzie do zarządcy drogi, czyli starostwa powiatowego, ale może pan wójt coś wie i uchyli rąbka tajemnicy?
Data: 05-09-2008, 07:24
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Osiedle
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 304

Zobacz cały wątek

"Mieszkańców gminy Św. Katarzyna zapytaliśmy, czego brakuje w ich miejscowościach. Kawiarenka, więcej sklepów, w tym supermarket - takie odpowiedzi padały najczęściej. W serwisie prezentujemy wypowiedzi naszych czytelników."
Wypowiedzi na portalu powiatu:

Ja z niecierpliwością czekam na:
lZalew z przystanią kajakową i kąpieliskiem w Siechnicach
lBasen kryty (elektrociepłownia!)
lKręgielnię w Św. Katarzynie (budynek dawnego Urzędu Gminy)
lKawiarenkę (jak wyżej)
lRewitalizację centrum Św. Katarzyny
lRemonty dróg (Główna, Żernicka) i chodników
lWiększą dbałość o tereny gminne (parki, trawniki, opróżnianie śmietników, odśnieżanie dróg)
lTani, szerokopasmowy Internet dla wszystkich
O Obwodnicy Wschodniej nie wspomnę...

A czego Wam brakuje najbardziej?
Data: 30-05-2008, 10:59
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Gmina
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 1099

Zobacz cały wątek

Cytat: Obawiam się, że nie będzie spełniała wymogów


Jakich wymogów?

Po piąte fragmenty artukułu z Nowin "Już nie w centrum miasta", "W niedzielę rano wychodząc z psem na spacer, widzę fruwające po całym mieście śmieci z tego placu" (cytowana mieszkanka NS) i dalej "W podobnym tonie wypowiada się większość mieszkańców miasta" są moim zdaniem naciągane.
Targ w centrum miasta? Nie, na jego skraju, pod lasem. Fruwające po całym mieście śmieci? Hmm, przecież gdyby tak było rzeczywiście, to na forum czy na sesjach o tym by huczało. Większość? Na jednym z zebrań mieszkańców osiedla nr 1 wszyscy uczestnicy (z wyjątkiem władz gminy) byli przeniesieniu przeciwni.

Jacek Wojdałowicz
Data: 2008-04-19, 12:12
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Prasa o Nowej Sarzynie
Odpowiedzi: 51
Wyświetleń 1600

Zobacz cały wątek

Cytat: Więc, wg mnie gra tutaj nie toczy się o faktyczne pomysły Pana Gomułkiewicza, który i tak w przypadku odwołania obecnego Wójta wg mnie odpadnie wyborczych przedbojach, lecz o dwie różne wizje naszej gminy.

Cytat: Dla mnie głosowanie za pozostaniem Pana Fitka to kwestia zabezpieczenia przed ewentualnym oddzieleniem Siechnic

Cytat: lub przeniesieniem siedziby gminy do Siechnic.


A to już nieprawda. Jerzy Fitek (podobnie jak jego konkurentka z elekcji 2006 pani Barbara Kosterska) był i jest zwolennikiem przeniesienia. Mówił o tym na forum i na zebraniach przedwyborczych. Od lat trwają przygotowania (plany miejscowe dla Centrum Siechnic, budżet z "zaklepanymi" środkami, konkurs na projekt, przetargi). W tym roku ma ruszyć budowa "ratusza" (budynku adminisytracyjno-usługowego) dla przyszłego Urzędu Miasta i Gminy Siechnice.
Data: 01-02-2008, 11:56
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Gmina
Odpowiedzi: 126
Wyświetleń 11215

Zobacz cały wątek

Sprzedam bezpośrednio pięknie położoną działkę budowlaną o pow.869m2, położoną kilka minut jazdy samochodem od Centrum Suchego Lasu, w Zielątkowie gmina Suchy Las ul.Kasztanowa- najładniesza ulica - wyłącznie nowe domy wolnostojące. Sąsiednie działki zabudowane atrakcyjnymi nowymi i już zamieszkałymi domami. Piękna okolica tereny zielone pod ochroną. Działka idealnie usytuowana względem stron świata, posiada bardzo słoneczny ogród.Szeroki front 24m jest dodatkowym atutem, który pozwala na szeroki wybór projektu domu. Dojazd do działki oświetloną ulicą ,ostatnie 100m drogą solidnie utwardzoną.Sama ulica Kasztanowa zostanie w tym roku wyposażona w nowoczesne latarnie, zgodnie z planem gminy Suchy Las, a Bardzo dobry dojazd do Centrum Poznania. pytania prosze także o kontakt na , zastrzegam sobie możlwiość wycofania sprzedaży w każdej chwili z portalu z racji ogłoszeń w innych mediach.
kontakt :0504-677-338
Data: Pią 06 Lut, 2009
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kupię...sprzedam ...oddam
Wyświetleń 43

Zobacz cały wątek

a ja się wypowiem z własnego rynku....

mamy nadajniki w całej gminie (łódzkie) w miejscowości ZGIERZ (duża mieścina na uboczu) może wielu znana... jest komin BORUTY największy w okolicy NETIA ma tam nadajniki WIMAX i co tu dużo ukrywać... w miejscowościach okolicznych na sporej liczbie domów coraz więcej antenek wimaxa

nie twierdze że nie podłaczamy klientów jednak i nas wypiera z rynku jednak... reguła jest prosta jak ktoś chce neta... bierze od nas... jak ktoś chce neta+fon bierze od nich wszystko też zależy od reklamy... my działamy bardziej na zasadzie ktoś nas poleci dalej... wiec korzystamy z tego bo sąsiedzi na wioskach się znają... natomiast o NETII i takich cudach jak WIMAX trzeba byc troche oczytanym jakby postawiła gdzieś indziej nadajnik w centrum gminy... to przyznam.. że mogli narobić na burdelu grrr wszystko zależy od lokalizacji
Data: Sro Paź 22, 2008 7:10 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: (MikroTik) PL
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 546

Zobacz cały wątek

W całej tej dyskusji, ważnej i potrzebnej, umknął chyba główny wątek. To, że skrzyżowanie ulic Koszycy i Kolejowej jest niebezpieczne to fakt i zarazem wystarczający powód do tego, by szybko je przebudować, bo zdrowie i życie mieszkańców tej gminy ceny nie ma. Jednak jest jeszcze co najmniej jedna ważna przyczyna szybkiej przebudowy tej krzyżówki. To planowana budowa centrum sportowo-rekreacyjnego na sąsiadującej działce. Taki kompleks obiektów pozbawiony nowoczesnych i praktycznych rozwiązań komunikacyjnych będzie zwyczajnie fikcją (tak jak są nią parkingi podziemne w projekcie tego obiektu forsowanym przez firmę, wspieraną przez wójta). Pozostawienie tej sprawy na później może doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego mieszkańców z kierunków: Krzyszkowa, Żydowa i nowych osiedli za przejazdem kolejowym na ulicy Kolejowej. Spróbujmy zatem spojrzeć na ten problem z tej perspektywy. pozdrawiam
Data: 2007-07-08, 12:31
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Portal
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 2338

Zobacz cały wątek

Temat wjazdu autobusów do centrum Poznania jest dość skomplikowany. Odsyłam do lektury listopadowej Gazety Sucholeskiej, gdzie zamieszczony został mój wywiad z prezesem MPK oraz z prezesem ZKP. Nakreślone były tam takie tematy jak wjazd naszych autobusów do centrum czy przedłużenie linii 68.
Miasto chce wyprowadzić autobusy podmiejskie z centrum, natomiast nasze władze prowadzą usilne zabiegi, aby jednak nasze busy tam wjeżdżały. Nie ma jeszcze decyzji co do kształtu siatki połączeń naszych linii.
Ceny biletów natomiast zostały ustalone na listopadowej sesji Rady Gminy i będą obowiązywać od 1 lutego b.r. Cennik będzie również opublikowany na łamach styczniowej Gazety Sucholeskiej, która ukaże się w najbliższy poniedziałek.
Data: Czw 24 Sty, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Rada Gminy - pytania i sugestie
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 325

Zobacz cały wątek

Mam wiedzę,że burmnistrzowi bedzie bardzo trudno przeforsować ten projekt.
Poprzedni burmistrz poległ (wyborczo) w "potyczce" o "średnicę" (dobra nazwa dla tego przebiegu) Błonia.

Rozgrywka pasjonująca

Poczekamy- zobaczymy

Rzeczywiście burmistrz Reszka "za nic" ma tereny leżące poza Rynkiem i jego przyległościami, nieraz może się wydawać, że jest tylko burmistrzem centrum Błonia, a nie całej gminy.

Może rzeczywistość "sprowadzi go na ziemię" - Radni raczej tego nie potrafią :lol ...
Data: 2007-12-22, 22:35
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Docelowa obwodnica miasta Błonie
Odpowiedzi: 39
Wyświetleń 7690

Zobacz cały wątek

Michu podaj mi sens jaki jest w przypadku nocnego do SL a ktorego nie ma do Biedruska? Ograniczyc? A ile jest tych megakursow ze jeszcze mozna je ograniczyc?

Caly czas wydaje mi sie ze debilne wladze gminy specjalnie nie chca robic kursu z centrum bo by bylo za duze zainteresowanie a tak maja powod zeby wogole zrezygnowac z nconego - brak chetnych. Tylko ze debilne wladze gminy nie chca zobaczyc prawdziwego powodu dla ktorego meiszkancy wola w 3-4 osoby zgarnac taryfe do domu nawet kosztem 3zl wiecej od lebka i to o godzinie ktorej sie chce i z miejsca z ktorego sie chce.

Pani Barbaro prosze pozdrowic idiote ktory wpadl na pomysl nocnego z Kurpinskiego! Cala gmina chce mu postawic piwko !

edit:
Ps. Ostatnio widzialem na osiedlu takiego mini-busa gdizes na 8-10 osob, nie warto tego puszczac na nocne zamiast jelcza?
Data: Pią 25 Kwi, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Rada Gminy - pytania i sugestie
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 2497

Zobacz cały wątek

przegladajac uchwaly RG zauwazylem ze powstanie Gminne Centrum Informatyczne i bedzie to spolka z ograniczona odpowiedzialnoscia
tu link do uchwaly:

i cytat: "Spółkę Gminne Centrum Informatyczne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Suchym
Lesie tworzy się w celu powierzenia jej wykonywania zadań własnych gminy związanych z
publiczną edukacją informatyczną, doradztwem w zakresie informatyki utrzymaniem gminnych
obiektów administracyjnych i urządzeń uŜyteczności publicznej, promocją gminy, utrzymaniem
porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli."

moze ktos zna wiecej informacji bo to jest bardzo ogolnikowo?? czym ma sie spolka zajmowac?? na czym zarabiac?? i czy wiadomo kto bedzie w zarzadzie??
Data: Nie 05 Paź, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Rada Gminy - pytania i sugestie
Wyświetleń 175

Zobacz cały wątek

Masz niedokładne informacje, milimetr. Plany Zachodniej Obwodnicy Centrum Błonia są na ukończeniu, zlecił to nasz urząd gminy w porozumieniu z MZDW. W listopadzie będą gotowe wraz ze wszystkimi pozwoleniami na budowę, opiniami środowiskowymi, uzgodnieniami etc. A to oznacza, że jak dobrze pójdzie, wczesną wiosną ruszy budowa. Nie bardzo widzę koordynację zmiany świateł z otwieraniem przejazdu - na kolei za dużo się zmienia w rozkładzie, dróżnicy piją - czarno to widzę.

Wybudowanie wiaduktu zakończy problem, zostanie jedno skrzyżowanie z krajową dwójką, na którym już takie korki się robić nie będą. Dla ruchu lokalnego zostaną oba istniejące dziś wyloty z miasta ...
Data: 2008-07-24, 12:58
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nowy przebieg trasy 579 i wiadukt nad torami
Odpowiedzi: 146
Wyświetleń 22789

Zobacz cały wątek

Cytat: Czy chodzi o szkołę w Jabłonnej czy Chotomowie?Chodzi o szkołę w Jabłonnej.

A odnosząc się do powyższego posta - na co rodzice pozwalają dziecku (jesli może wchodzić na takie strony w internecie), to już nie moja sprawa. Rzecz tyczy się takiego punktu na terenie gminy naprzeciwko GCKiS oraz szkoły czyli, można by powiedzieć - w centrum kulturalno oświatowym Jabłonny. Zdaje się, że nie jest to zgodne z prawem, ale gmina, a raczej rada gminy nie reaguje (o ile mi wiadomo lokalizacja takiego punktu musi być zaopiniowane pozytywnie przez radę, a zdaje się takiej opinii nie ma).
Data: Wto 10 Lut, 2009 11:17
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 598

Zobacz cały wątek

Cytat: Jak @Przemek zauwazyl mozna taka szkole jaka jest nam potrzebna zbudowac w dwa lata za 12 milionow, czyli 1/5 swinskiego kosztorysu. Ja po prostu nie rozumiem - co tym ludziom do lbow strzelilo ze sie upieraja przy tym Centrum Swiniarnia???Kurde,

wysoka gorączka chyba mi zaciemnia obraz: skoro ekonomicznie, etycznie i zdroworozsądkowo projekt Centrum-Świnia kupy się nie trzyma i wszyscy (lub większość) się z tym kształtem projektu nie zgadzają, to KTO ma złożyć wniosek na radę gminy, żeby powstrzymać Urząd Gminy przed realizacją tego absurdalnego, niewykonalnego projektu i topieniu kasy w zbędną dokumentację pod okiem niekompetentnego radnego? Come on, ja to mam złożyć???? Jako kto?

Przemku, ile będziesz myślał nad napisaniem czegoś takiego?
Przecież po to Cie mieszkańcy wybrali.

Marcin
Data: Pon 02 Lut, 2009 23:25
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności
Odpowiedzi: 54
Wyświetleń 2254

Zobacz cały wątek

Cytat: interes dla gminy dla firm no i przedewszystkim dla mieszkańców jako potencjalnych pracowników . Przyjeżdżałoby tu tysiące ludzi z okolic z Wielkopolski i z Polski . Dlaczego władze niedawno wybrane do rządzenia Gminą nie wykorzystuję tej sytuacji jest po prostu niezrozumiałe.Obudź się człowieku! Kto by tu przejeżdżał?? Jakie tysiące ludzi??? Z całej Polskie... może z całej Europy, albo świata?!! W prawie każdej gminie pod Poznaniem stoją już hale, więc świat na rokietnicką nie czeka...

...moim zdaniem - trzeba liczyć siły na zamiary. Zamiast marzyć o wielkiej hali, z basenem, centrum handlowym i podziemnymi parkingami - postawmy coś takiego jak np. Suchym Lesie. Wystarczy dla gminy i jeszcze na wynajem...
Data: 2008-03-09, 23:18
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nasze sprawy
Odpowiedzi: 103
Wyświetleń 2710

Zobacz cały wątek

Cytat: ul. JPII??

Cytat: Lepiej nie ulegać modzie, bo przez to tracimy prawdziwy sens słów papieża. Przytoczę słowa JPII: „" Nie stawiajcie mi pomników , budujcie mosty między ludźmi"

Cytat: Na forum miejskim Siechnic pojawiły się spekulacje, że na najbliższej sesji Rady Miasta 6 czerwca 2007, stanie sprawa zmiany nazwy ulicy: z bolszewika na pogromcę bolszewików - Piłsudskiego.


Stało się. Na mocy uchwały Rady Gminy, dwie nowe ulice w przyszłym centrum Siechnic otrzymały nazwy: "ulica Jana Pawła II" oraz "ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego"

Zatem te dwie propozycje nowej nazwy dla ulicy Świercz... są już nieaktualne.
Ale konkurs na nazwę trwa nadal. Jakieś nowe propozycje?
Data: 10-02-2009, 16:02
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Miasto
Odpowiedzi: 102
Wyświetleń 19672

Zobacz cały wątek

Cytat: Wybrana została ścieżka (Rada Gminy nigdy nie wypowiadała się na ten temat w całości) budowy tego Centrum i jest konsekwentnie realizowana. Mam nadzieję że sie mylę, że uda sie to wybudować, ale jeżeli spełni się czarny scenariusz, to możemy na lata zapomnieć o kostkach, oświetleniu itp.Przemku,

Rozważ - w czym problem, żebyś na najbliższej Radzie postawił pod głosowanie wniosek o rewizję budżetu i ograniczenie tego "projektu" do rozsądnych rozmiarów? Znając już paru Radnych, jestem przekonany, że spora ich część mogłaby przegłosować ten wniosek wraz z Tobą.

Zaryzykujesz postawienie Twojego zdrowego rozsądku nad chciejstwem części niekompetentnych radnych?

pozdrawiam,

Marcin
Data: Pon 02 Lut, 2009 17:30
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności
Odpowiedzi: 54
Wyświetleń 2254

Zobacz cały wątek

Cytat: Kto jest za zrobieniem NOWEGO miasteczka rowerowego gdzieś w centrum Nowej Sarzyny? Jakieś fajne uliczki w fajnym miejscu z fajnymi ławeczkami żeby starzy mogli posiedzieć kiedy dzieci będą szkoliły sztukę jazdy na rowerze? Teren oczywiście ogrodzony i bezpieczny. Uliczki odpowiednio szerokie, wokół zielono. Sielanka. PozdrawiamTo o czym piszesz to poprostu park.
Ja proponuję w Łętowni, za wzorem gminy Kamień i Jeżowe z programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Odnowa Wsi (pieniądze Unijne) sami rozumiecie, że NS miastem jest, ale w Łętowni to możliwe. W Jeżowem i Kamieniu takie projekty są już w fazie realizacji.
Data: 2008-02-26, 22:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nowa Sarzyna
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 427

Zobacz cały wątek

Możesz tak zrobić, oczywiście zachowując procedury, czyli informacja do Przedstawiciela gminy i CKUiP kiedy chcesz wolne i kiedy odpracujesz. Tylko, że to nie będzie 80 godzin w sierpniu, tylko 89 godzin.
Proste wyliczenie:
sierpień ma 31 dni / 7 dni w tygodniu, więc jest to 4,43 tygodnia x 20 godzin tygodniowo daje 88,6 godziny, czyli po zaokrągleniu 89 godzin. Tyle musisz mieć przepracowane w sierpniu.
Wolnego nie miałem, wybieram się dopiero we wrześniu. Od lutego tylko dwa razy brałem jakiś dzień wolny (odpracowując go później), wszystkie święta pracowałem w Centrum.
Data: Czw Sie 07, 2008 1:49 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum opiekunów centrów
Odpowiedzi: 53
Wyświetleń 3437

Zobacz cały wątek

Cytat: Możesz tak zrobić, oczywiście zachowując procedury, czyli informacja do Przedstawiciela gminy i CKUiP kiedy chcesz wolne i kiedy odpracujesz. Tylko, że to nie będzie 80 godzin w sierpniu, tylko 89 godzin.
Proste wyliczenie:
sierpień ma 31 dni / 7 dni w tygodniu, więc jest to 4,43 tygodnia x 20 godzin tygodniowo daje 88,6 godziny, czyli po zaokrągleniu 89 godzin. Tyle musisz mieć przepracowane w sierpniu.
Wolnego nie miałem, wybieram się dopiero we wrześniu. Od lutego tylko dwa razy brałem jakiś dzień wolny (odpracowując go później), wszystkie święta pracowałem w Centrum.Witajcie!!
ja pracuję 4dni w tygodniu po 5godzin dziennie. W umowie wyraźnie jest napisane aby przepracować minimum 20godzin w tygodniu więc, dlaczego Aga22 ma pracować 89godzin? Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Pozdrawiam
Data: Pią Sie 08, 2008 7:42 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum opiekunów centrów
Odpowiedzi: 53
Wyświetleń 3437

Zobacz cały wątek

No to jeszcze takie pytanko: w jaki sposób promujecie swoje Centrum?
Pytam, bo co 379 głów to nie jedna i może razem coś nam do głowy przyjdze fajnego?

Ja próbowałam (wydaje mi się) wszystkiego:
- spotkanie sołtysów wszystkich miejscowości gminy
- oczywiscie ulotki i plakaty
- ogloszenia parafialne:)
- spotkanie sołeckie i wiejskie
- spotkania w szkole sredniej w gminie obok
- lokalna gazeta, link na stronie gminy
- strona internetowa

Ale muszę Wam powiedzieć że największy efekt przyniosła... nasza-klasa!
Stamtąd właśnie ma najwięcej użytkowników. Kilka postów na forach szkół w mojej gminie i posypało się kilkadziesiąt zgłoszeń. Tak że, kto jeszcze nie spróbował, radzę niech to zrobi a sam sie przekona:)

Jakie macie jeszcze pomysły?
Data: Sob Maj 31, 2008 10:59 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum opiekunów centrów
Wyświetleń 1049

Zobacz cały wątek

nie-katolicy nie mają żadnego prawa wypowiadac się na ten temat ponieważ dla nich KPK nie jest zobowiązujący zatem ksiądz jest takim samm obywatelem jak każdy inny. Ja bym zezwolił kapłanom do aktywnego udziału w życiu gminnym! Funkcja radnego nie ejst funkcją POLITYCZNĄ sensu stricte! Radny to funkcja samorzadowa, organizująca zycie w gminie. Bardzo często i tak to dekanat czy parafia jest centrum gminy, to ksiądz proboszcz etc jest honorowym przywodcą! Taka jest prawda, jesli ktoś otarł się o historie Polski wie jak wazną rolę pełnili w IIRP kapłani aby już nie wymieniac za długo wymienie kilku, abp Teodorowicz, kard. Sapieha.

Znam przykłady kiedy to za sprawą silnej interewencji ks. proboszcza znajdują sie pieniądze na chodniki wokol szkół, czy na boiska sportowe czy na renowację dróg!
Data: Pon Lis 20, 2006 22:41
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Z życia Kościoła
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 8493

Zobacz cały wątek

Falco napisałeś ,że bedziemy mogli się wykazać w czym? mnie osobiście socjalistyczne metody opiniwania czegokolwiek nie interesują natomiast bystrzyccy radni z burmistrzem na czele i ze sztabem fachowców zatrudnionych na etatach w urzędzie powinni rozsądnie i fachowo planować jakiekolwiek przedsięwzięcia w zarządzanej gminie.Mając zawsze na uwadze dobro mieszkańca gminy.Ze znanych mi dotychczs metod lokowania stref przemysłowych były to obrzeża miast w miejscach nie dokuczliwych mieszkańcom i z dogodnym dojazdem.Osobiście wierzę w to, że jednak fabryki plastiku Nam nie zafundują w centrum miasta, natomiast bedę uparcie trwał przy swoim, że Nasze miasto i Gmina powinna przyszłość upatrywać w turystyce i całą z tym związaną infrastrukturą.Mam również nadzieję że wielu młodych utalentowanych bystrzyczan miałoby pomysły w tym temacie i proponuję zrobić dział pomysłów na "przyszłość miasta i gminy" ba nawet konkurs, gdzie mogę "coś" zasponsorować na nagrody(nie sam).
Data: 2008-02-02, 17:38
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Co mi się podoba w Bystrzycy
Odpowiedzi: 52
Wyświetleń 5275

Zobacz cały wątek

Ja mam tak ustalone godziny że pracuję od poniedziałku do czwartku po 5 godzin dziennie. Teraz zaplanowałam sobie mały urlop i nie będzie mnie w sumie 7 dni roboczych w których miałabym być. Oczywiście wszystko mam (i będę)mieć odpracowane. Wójt i przedstawiciel Gminy o wszystkim wiedzą i się zgodzili. Zmiane harmonogramu wyślę razem z raportami za sierpień. Z tymże u mnie jest tak że W Centrum znajduje się także GCI i godziny się pokrywają w związku z czym jako tako godziny otwarcia Centrum się nie zmianiają a nawet podszkoliłam tutaj stażystkę, która i tak od wrzesnia prawdopodobnie będzie pęłnić rolę Opiekuna,więc kursanci nawet nie zauważą mojej nieobecności.
Data: Czw Sie 14, 2008 1:38 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum opiekunów centrów
Odpowiedzi: 53
Wyświetleń 3437

Zobacz cały wątek

W związku z przedłużeniem projektu „Centra kształcenia na odległość na wsiach” informuję, iż umowy z opiekunem/trenerem na miesiąc lipiec i sierpień będą zawierane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Zielonej Górze.

Proszę o pilną informację drogą elektroniczną na adres czy umowa ma być zawarta z dotychczasowym opiekunem/trenerem czy wyznaczycie Państwo inną osobę.

W załączeniu przesyłam formularze niezbędne do zawarcia umowy z opiekunem/trenerem:

- deklaracja uczestnictwa w projekcie

- oświadczenie

Ponadto proszę o dołączenie CV i kopii świadectwa (dyplomu) i przesłanie wszystkich dokumentów na adres: Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, ul. Długa 13, 65-401 Zielona Góra."

Do mnie do gminy przyszła ta wiadomość 21 maja i odrazu do mnie zadzwonili i przesłali tego emaila na moją skrzynkę.
Data: Sro Cze 04, 2008 3:33 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum opiekunów centrów
Odpowiedzi: 68
Wyświetleń 4117

Zobacz cały wątek

Przedstawiciel gminy dzisiał dzwonił do Zielonej Góry i uzyskał informację, że liczba godzin jest dowolna, ale nie mniejsza niż była (muszą być utrzymane jakieś tam wskaźniki, które były ustalane przy uruchamianiu projektu). To tyle jeśli chodzi o liczbę godzin, nie wiem, kto ma rację.

W każdym razie u mnie Centrum od września będzie pracować nadal 20 godzin tygodniowo, z tym, że ja będę pracować tylko w środy, soboty i niedziele (w sumie 8 godzin tygodniowo), a w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki będzie stażysta (w sumie 12 godzin tygodniowo). Tylko, że tak będzie dopiero po 15 września, bo od soboty mam urlop i wyjeżdżam nad morze Przez te dwa tygodnie września, cały czas będzie pracować stażysta.

Co do liczby kursantów, szkoleń i egzaminów, to mam 33 aktywnych kursantów (+ ja jako 34)
Otwartych kursów 84, zakończonych kursów 36, zdanych egzaminów 18.
Data: Czw Sie 28, 2008 2:11 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum opiekunów centrów
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 1692

Zobacz cały wątek

Witam! u mnie wiekszość dzieciaków, dorosly rzadko sie trafia. ol lutego rusza nowy projekt, gmina sie postarała i dostaliśmy pieniążki:) i wtedy znów zacznie sie coś dziać, mamy przewidziane różne kursy (nie koniecznie elearingowe:) dla dorosłych i warsztaty dla dzieci, także myślę, że może jakoś będziemy dalej funkcjonować. W centrum Gminy powstała wioska internetowa więc obawiam sie ze teraz będzie mniejsze zainteresowanie naszym Centrum ale....licze na to ze jakos przetrwamy:) pozdrawiam wszystkich opiekunów.
Data: Wto Sty 20, 2009 2:36 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum opiekunów centrów
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 1385

Zobacz cały wątek

Cytat: No tak, i tak też powiedziałam osobie z gminy czyli koordynatorowi projektu ale on na to żebym sie nie martwiła, bo to on bedzie za to odpowiadalSprawdź jaki masz zapis w umowie z Gminą, żeby potem się ta osoba tego nie wyparła. Ja w umowie z Gminą mam zapis, że odpowiadam za mienie (sprzęt i oprogramowanie), więc nikt bez mojej zgody nie może nic zabrać z Centrum. I nie ma znaczenia, że jest to koordynator projektu. Nie wolno i koniec.

Druga sprawa, że w umowie na przekazania sprzętu i oprogramowania jest zapis, że w przypadku użytkowania sprzętu lub oprogramowania niezgodnie z warunkami przekazania (tylko w Centrum i tylko na cele edukacyjne) Gmina traci prawa do tego oprogramowania i sprzętu.
Data: Sob Paź 11, 2008 7:07 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum opiekunów centrów
Odpowiedzi: 32
Wyświetleń 2864

Zobacz cały wątek

Cytat: No chyba CZOREK nie masz racji. Dzwoniłam do CKU w tej sprawie i powiedziano mi ze to od gminy głównie zależy ile ma być Centrum otwarte czy 2 godziny czy 20 czy 200. Wcale nie musi byc 20 godzin jak do tej pory. W porozumieniu jest jedynie zawarte że gmina ma utrzymać centrum w tym miejscu z tym wyposażeniem przez 5 latW porozumieniu jest również wzmianka o możliwości przeniesienia centrum w inne miejsce, jeśli zainteresowanie było zbyt małe lub koszty utrzymania były zbyt wysokie.
Data: Czw Sie 28, 2008 6:17 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum opiekunów centrów
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 1692

Zobacz cały wątek

Cytat: XXX Sesja Rady Gminy Jabłonna V kadencji
Typ: Samorządowe
Data wydarzenia: 25.02.2009 r., godz. 11.00

7. Podjęcie uchwał w sprawie:
1) zmian w budżecie na 2009 r.W tym tempie do końca roku z pierwotnego kształtu budżetu nie zostanie nic.

Gmina oczywiście nie publikuje na stronie z budżetem ile kasy ma zamiar władować psu w dupę. To ja uprzejmie donoszę:

Rozdział 60016 - Drogi publiczne gminne
Wydatki bieżące na kwotę 1 684 500 zł.

równanie dróg - 80 000
uzupełnianie dróg kruszywem - 450 000
rozłożenie destruktu - 470 000
bieżące naprawy dróg - 330 000
--------------------------------------------
Razem 1 330 000
w błoto
No to licząc hojnie wg standardów jakie przyjęto do budowy Centrum mamy:
1 km. dróg publicznych KR III (nie mylić z bździnami budowanymi u nas)
lub
hali sportowej niepodpiwniczonej o wysokości do 16 m, o konstrukcji stalowej - m2 p.u. UWAGA!!! 700

Życzę Państwu smacznego pączka.
Data: Czw 19 Lut, 2009 10:24
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 1579

Zobacz cały wątek

Plan imprezy:
23 czerwca

Rozbicie obozu na twierdzy w wyznaczonym obszarze – Bastion Miejski

24 czerwca

9.00 – 10.00 – Manewry, próba generalna przed bitwą.
11.00 Żołnierze schodzą do centrum Srebrnej Góry. Tam odbędzie się odprawa, krótka musztra, i w szyku bojowym wrócą na twierdzę.
12.30 Powrót na twierdzę.
13.00 -14.00 Obiad przy ogniskach
14.00 – 15.00 Przygotowania do bitwy.
15.00 - 17.00 Bitwa – Atak na fort Rogowy
17.00 – Salwa armatnia z fortu rogowego symbolizująca zniszczenie Srebrnej Góry.
17.00 – 17. 30 Przemarsz i prezentacja regimentów na scenie.
18.00-20.00 Muza z płyty, i inne atrakcje.
20.00-22.30 Koncert.
22.45 Sztuczne ognie.

25 czerwca

10.00 Pochód na dół do miasteczka
11.00-11.30 Podpisanie zawieszenia broni na szachownicy i pożegnanie żołnierzy przez władze gminy
Zakończenie godz. 12.00
Data: Pon 15 Maj, 2006
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Imprezy historyczne
Odpowiedzi: 146
Wyświetleń 30329

Zobacz cały wątek

Cytat: Lublin: Współpraca PKP z samorządem
Jest już możliwa modernizacja placu, o powierzchni 4231 metrów kwadratowych, przed odnowionym budynkiem dworca PKP w Lublinie. 25 lipca tamtejszy Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. przeniósł na rzecz Gminy Miasto Lublin prawo do tego terenu.
PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Lublinie od kilku lat owocnie współpracuje z Urzędem Miasta Lublin. W trakcie ustaleń dotyczących nieruchomości kolejowych strona samorządowa zobowiązała się przeprowadzić generalny remont placu dworcowego dopiero wówczas, gdy będzie właścicielem terenu – 25 lipca br. uzyskała pełne prawa do niego od PKP S.A.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin zobowiązali się do utrzymania dotychczasowej funkcji placu przed dworcem. Po remoncie zostanie zachowany m.in. pas ruchu wzdłuż budynku, w celu umożliwienia dojazdu pasażerów, służb kolejowych i służb ratowniczych do obiektu PKP. Będzie również zorganizowany parking na minimum 20 miejsc. Ponadto, w tej okolicy Miasto Lublin planuje inwestycję, mającą na celu wykształcenie regionalnego centrum komunikacji zbiorowej – PKP, PKS, MPK – dla połączeń miejskich, regionalnych, ponadregionalnych i międzynarodowych.

Jarosław Adwent – członek Zarządu PKP S.A., Dyrektor Zarządzania Nieruchomościami: - Przywołując stare powiedzenie, że dworzec kolejowy jest „bramą miasta”, można powiedzieć, że plac dworcowy stanowi jego próg – a więc jedno z pierwszych miejsc, które widzi osoba przyjeżdżająca do Lublina. Dlatego też dbałość o wygląd oraz przemyślane zagospodarowanie dworca i terenów wokół niego jest niezwykle istotną sprawą.
(źródło: PKP SA, 26 lipca 2007)

Data: 2007-07-27, 20:16
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Inwestycje w Lublinie
Odpowiedzi: 166
Wyświetleń 15961

Zobacz cały wątek

nie zgadzam sie z Twoimi spostrzezeniami. rynek w SL jest obecnie przepelniony jesli chodzi o liczbe klientow. czyli pomysl stworzenia rynku byl dobry. jesli chodzi o projekt to rzeczywiscie nie najszczesliwiej rozwiazno kwestie parkingow ale dopiero od niedawna w Polsce praktykuje sie parkingi podziemne lub wielopoziomowe w poblizu sklepow, marketow czy centrow handlowych. jak by nie spojrzec Nowy Rynek jest takim wlaśnie centrum handlowym. w chwili obecnej mozemy smialo stwierdzic ze lepszym miejscem na centrum uslugowe typu rynek byloby tam gdzie obcnie powstaje plywalnia a plywalnia blizej ul Sucholeskiej. dalo by to ciekway uklad przestrzenny => rynek w centrum SL, obok urzad gminy a z jednej i drugiej strony obiekty sportowe... szkoda ze wczesniej nikt zajmujacy sie zarzadzaniem przestrzenia publiczna nie pomyslal bardziej perspektywicznie. efekt jest taki ze trudno jednoznacznie okreslic CENTRUM Suchego Lasu. tu jest urzad, tam jest rynek, a gdzies indziej reszta waznych instytucji...
Data: Czw 28 Lut, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Sprawy Dla Policji
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 2044

Zobacz cały wątek

Zbiór linków.
- Ostróda - Oficjalna strona miasta
- Starostwo Powiatowe w Ostródzie
- Strona Urzędu Gminy
- Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Ostródy
- Biuletyn Informacji Publicznej, Starostwo Powiatowe Ostróda
- Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Ostróda
- Telewizja Ostróda
- Radio Mazury
- Centrum Kultury w Ostródzie
- Biblioteka Miejska
- Biznes Ostróda - Ostródzki Portal Gospodarczy
- Ogłoszenia Ostróda, Mazurska Tablica Ogłoszeń
- Ostróda Reggae Festiwal
- Ostrock Reggae Festiwal
- Ostróda Summer Hot Days
- Grupa Teatralna Zmysł
- Rozmaitości Ostródzkie - Serwis Powiatu Ostródzkiego
- Ostróda Online
- Warmińsko-Mazurski Portal Regionalny - Ostróda
- Mazury Zachodnie - Ostróda Perła Mazur
- Mazury Zachodnie - Zachodniomazurska Lokalna Organizacja Turystyczna
- Ostróda wita gości
- PERŁA - Ostródzkie Centrum Rekreacji - basen Ostróda
- Przedsiębiorstwo PKS Ostróda
- Ostróda - Prognoza pogody - Onet.pl Pogoda
- Ostróda - moje miasto
- NaszeMiasto.pl - Ostróda
- Zamek w Ostródzie
- Ostródzka Grupa Rekonstrukcji Historycznych - Bractwo Rycerzy Gwiazdy Zarannej Zamku Ostródzkiego
- Ostródzka Grupa Tancerzy Ognia „Exodus”
- Ostródzkie Stowarzyszenie Kulturowe Sasinia
- Klub Żeglarski Ostróda
- Komenda Hufca ZHP w Ostródzie
- Czarne Wilki
- The Wheeler's Band
- Agonya
- Triquetra
- Popcore
Data: Sob 06 Wrz, 2008 12:35
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Internet
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 343

Zobacz cały wątek

Szkolenie: "Promocja, marketing i PR w organizacjach pozarządowych"

Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych (partner Centrum Inicjatyw Obywatelskich w projekcie „ABC Ekonomii Społecznej na Pomorzu) oraz Malborskie Centrum KWADRAT zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z powiatu malborskiego na bezpłatne szkolenie: „Promocja, marketing i PR w organizacjach pozarządowych”, które odbędzie się 12 lutego 2009 r. w Malborku.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Malbork Welcome Center , ul. Kościuszki 54, Malbork w godz. 9 – 16 a poprowadzi je Beata Matyjaszczyk z Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych.
Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się również o szczegółach trzech projektów z zakresu ekonomii społecznej realizowanych obecnie na terenie powiatu malborskiego. Są to projekty Starostwa Powiatowego, Gminy Wiejskiej Malbork oraz partnerski Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości i Malborskiego Centrum KWADRAT (MC2)
Zgłoszenia należy wysłać na adres e-mail , lub wysłać sms na nr 501 336 416. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Wszelkie pytania dotyczące seminarium informacyjnego proszę kierować na adres: lub , lub telefonicznie 501 336 416 (MC2) lub (58) 344 40 39 (Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych)
Uwaga! Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Oferujemy ciepły i zimny bufet.
Serdecznie zapraszamy – organizatorzy: RCI oraz MC2
Data: Sob 31 Sty, 2009 21:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: mc2 - Malborskie Centrum KWADRAT
Wyświetleń 88

Zobacz cały wątek

Cytat: Michu podaj mi sens jaki jest w przypadku nocnego do SL a ktorego nie ma do Biedruska?Ponieważ Suchy las to stolica gminy, a Biedrusko w tej gminie nie chce być wogóle brane pod uwagę

nie dokladnie to mialem na mysli ale zgadzam sie w 100% ze wladze nie maja pojecia czego potrzeba mieszkancom i nie mysle tu tylko o busach.
powtorze jeszcze raz ze problem dojazdu do kurpinskiego a nie do centrum byl mocno krytykowany zanim linia wystartowala i juz wtedy zwracano uwage ze to sie po prostu nie uda. mimo wszystko uwazam ze jeszcze wiekszym bledem bedzie zlikwidowanie nocnego busu zamiast racjonalnego przemyslenia sytuacji. no wlasnie - racjonalnego. w SL malo decyzji jest podejmwanych racjonalnie. nie ma co plakac ze przez rok gmina dolozyla do nocnych kursow 80 tysiecy.

zapytam: ile gmina dolozyla do wszystkich przewozow ZKP?? z samych biletow przeciez nie da sie finansowac calej dzialalnosci. zapytam jeszcze o cos: kto wymyslil dojazd do kurpinskiego??

2 pytania. w imieniu wlasnym i forumowiczow prosze o odpowiedz a nie obrazanie sie...
Data: Pią 25 Kwi, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Rada Gminy - pytania i sugestie
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 2497

Zobacz cały wątek

Cytat: Lublin nigdy nie dojdzie do osiedla Borek, a to z powodu iż rozwój Lublina w tym kierunku blokuje oczyszczalnia ścieków. Jak każdy wie, oczyszczalni (tak strategicznej części infrastruktury miasta) nie można po pierwsze - przenieść, a po drugie - umieścić w środku samego miasta.tutaj sprawa ma się jasno, tak jak napisał antoni, oczyszczalnai nie może być w centrum miasta... a co do wysypiska śmieci też słyszałem już jakiś czastemu takie informacje jak są podane w powyższym poscie. kto będzie chciał mieszkać otoczony oczyszczalnią ścieków i wysypiskiem śmieci?

uważam że rozwój miasta będzie się kierował głównie w kierunku jakim jest Felin, w stronę Jakubowic, całej gminy Jastków i Konopnica. w ciągu ostatnich bodajże 4 lat granica lublina przeniosła się na Dębówkę (gnina jastków) a mieściał a się wcześniej przy ulicy Zbożowej zaraz za Skansenem, takich przypadków można jeszcze kilka przytoczyć...
może zrobiułem mały OT bo temat dotyczy tego co się "buduje" ale razem z budownictwem idzie rozwój miasta i powiększenie jego obszaru.
Data: 2007-06-11, 17:26
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Inwestycje w Lublinie
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 3106

Marcin Czyżewski2008-12-08, ostatnia aktualizacja 2008-12-08 19:28

Gmina ogłosiła przetarg na dzierżawę atrakcyjnego terenu w centrum miasta. Ten, kto go wygra, musi wybudować tu kompleks rekreacyjny z basenami termalnymi
- Dzięki niemu do gminy zaczną przyjeżdżać tłumy turystów. To dla nas wielka szansa - mówi Zdzisław Bylok, wójt Jaworza. Malowniczo położona miejscowość ma długie tradycje uzdrowiskowe. Dziesiątki lat temu na kuracje przyjeżdżały tu znane osobistości, m.in. Maria Dąbrowska, Melchior Wańkowicz czy Julian Tuwim. Samorząd chciałby wrócić do tej tradycji.

Dlatego ogłoszono przetarg na 30-letnią dzierżawę pięciu hektarów w centrum miejscowości, w rejonie ul. Zdrojowej, u podnóża wzgórza Goruszka. - Inwestor, który go wygra, musi w ciągu pięciu lat wybudować centrum balneorekreacyjne. Wtedy będzie mógł wykupić teren na własność - tłumaczy Bylok.

Centrum powinno składać się z zespołu basenów krytych i otwartych, częściowo wykorzystujących wodę termalną. Bylok tłumaczy, że według badań, które Główny Instytut Górnictwa przeprowadził na zlecenie Ministerstwa Nauki, znajdują się tu złoża wód termalnych. W centrum muszą też być sauny, gabinety spa&wellness, czterogwiazdkowy hotel, kompleks szkoleniowo-konferencyjny, gastronomia, ścieżki spacerowe, tereny sportowo-rekreacyjne oraz parkingi.

Jaworze zabezpieczy się przed nieuczciwymi kontrahentami, zapisując w umowie notarialnej, że w przypadku niewywiązania się z budowy basenów działka wróci do gminy. Do momentu wykupienia terenu jego dzierżawca będzie płacił gminie czynsz - ok. 960 tys. zł rocznie. Przetarg zostanie rozstrzygnięty w lutym.

Zobacz cały wątek

Cytat: Po pierwsze - nikt nie wie, ile będzie kosztowało przeniesienie placu targowego w nowe miejsce, myślę tutaj nie tylko o płocie, toaletach i parkingu, lecz o wszystkich koniecznych wydatkach.

Cytat: Po drugie, podejmując jakąkolwiek decyzję, wypadałoby myśleć o wszystkich mieszkańcach, nie tylko o tych, dla którego przejście dwóch kilometrów (w tym kilometra z zakupami) nie stanowi większego problemu.

Cytat: Po trzecie, znaczna część obecnego targowiska leży na terenie prywatnym, w sprawie którego władze gminy mają niewiele do powiedzenia. Więc może być tak, że gmina wyda pieniądze na realizację swojego pomysłu, a handel dalej będzie się odbywał na starym miejscu.

Cytat: Po czwarte:Pit napisał/a:
Obawiam się, że nie będzie spełniała wymogów

Jakich wymogów?

Cytat: Po piąte fragmenty artukułu z Nowin "Już nie w centrum miasta", "W niedzielę rano wychodząc z psem na spacer, widzę fruwające po całym mieście śmieci z tego placu" (cytowana mieszkanka NS) i dalej "W podobnym tonie wypowiada się większość mieszkańców miasta" są moim zdaniem naciągane.

Cytat: Na jednym z zebrań mieszkańców osiedla nr 1 wszyscy uczestnicy (z wyjątkiem władz gminy) byli przeniesieniu przeciwni.

Cytat: Pit napisał/a:
OK. Pozbawieni wyobraźni uczestnicy ruchu drogowego podczas zakupów a także ci, którzy na chodniku rozstawiają się z majdanem stwarzają zagrożenie. Lepiej?

Lepiej, ale nadal naciągane. Rozkładają się handlujący na chodniku?

Handel to również kupujący. Nie da się przejść po chodniku w trakcie trwania handlu. No chyba, że ktoś póżno wstaje, kupujących mało, a handlujący się już pakują.
Data: 2008-04-20, 19:48
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Prasa o Nowej Sarzynie
Odpowiedzi: 51
Wyświetleń 1600

Zobacz cały wątek

Gmina Wieliszew podobnie jak my buduje szkołę. Wedle założeń szkoła jest na 600 uczniów, czyli podobnie jak nasza podstwówka, która ma pomieścić ok. 650 uczniów. Koszt projektu u nich zamknął się kwotą 150 tys. PLN, natomiast wartość robót w/g przetargu to kwota ok. 12,5 mln. U nas, tak jak napisał Kazek projekt ma kosztować 6%, natomiast część tego kompleksu jakim jest podstawówka to wedle przygotowanych dla gminy opracowań kwota ok. 30 mln.
Wilszew to gmina, która ma już zbudowaną w bardzo dużej części infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, drogową. Mimo to oni nie rzucają się z "motyką na księżyc" tylko budują obiekt funkcjonalny za rozsądną cenę. Zrobili koncepcję zagospodarowania działki, pojeździli po okolicznych szkołach, wyrobili sobie opinię co chcą i ogłosili przetarg na projekt. U nich się dało, my musimy wszystko skomplikować.

Wybrana została ścieżka (Rada Gminy nigdy nie wypowiadała się na ten temat w całości) budowy tego Centrum i jest konsekwentnie realizowana. Mam nadzieję że sie mylę, że uda sie to wybudować, ale jeżeli spełni się czarny scenariusz, to możemy na lata zapomnieć o kostkach, oświetleniu itp.

Pozdrawiam
Przemysław Przewoźniczek
Data: Pon 02 Lut, 2009 10:49
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności
Odpowiedzi: 54
Wyświetleń 2254

Zobacz cały wątek

Gmina ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno - budowlanej: Centrum Edukacyjno - Kulturalno - Sportowego.
No i bardzo fajnie gdyby nie fakt, że za dokumentację chce zapłacić 6% wartości inwestycji. Ponieważ biorę udział po stronie inwestora, w przygotowaniu inwestycji pod tytułem 60 apartamentów w Warszawie, natychmiast mną te procenty trząchnęły. Zjadliwa stawka to 4% no ale myślę sobie jakiś zacofany jestem. Na stronie SARP, które konkurs przeprowadza o centymetr niżej pod konkursem dla naszej gminy, otworzyłem konkurs na 5***** hotel w międzynarodowym systemie Marriott dla PPL Porty Lotnicze i tam frajerów nie ma, oni dają 4,5% za PIĘĆ GWIAZDEK!!! przy mało większej wartości zamówienia.

Żeby było śmieszniej samo SARP w "Zasadach wyceny dokumentacji projektowej" obiekty tej wielkości wycenia na 4%. Żeby było jeszcze śmieszniej PPL w umowie ma nadzór autorski zgodnie z przepisami Ustawy prawo budowlane a nasze mędrce proponują dodatkową kasiorę za każdą wizytę na budowie "powyżej ..........", właśnie nie wiadomo powyżej ilu wizyt.

Centrum - wstępnie 65 baniek, dwa procent daje różnicę półtorej bani!!!
W sądzie konkursowym zasiada oczywiście człowiek - orkiestra: mgr Wiesław Xero Chrobry, który się kulom nie kłaniał.
I bogatemu zabronić nie wolno. Ament
Data: Sob 31 Sty, 2009 16:43
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności
Odpowiedzi: 54
Wyświetleń 2254

Zobacz cały wątek

Cytat: Hej listę obecności otrzymasz na stronie oczywiście musisz się zalogowac aby ją sciągnąć. Tak jak my będziesz wysyłać teraz za miesiąc lipiec. Musisz poczekać. Tak przed 5 sierpnia powinna być na tej stronie zamieszczona. Ty ją podpisujesz w te dni w których byłas w Centrum, z kolei w drugiej kolumnie podpisuje ją Twój opiekun.dzięki za wszystkie odpowiedzi , tylko jeszcze jedna wątpliwość mój opiekun czyli kto?? przedstawiciel gminy ,tak?

Julita Wysłany: Pią Lip 11, 2008 2:09 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

czesc ula o127 a masz juz sprzet w tym nowym centrum i wogole wszystko??

agness
tak ja mam już wszystko bo przejełam to centrum po poprzedniczce tylko że teraz nie mam z nią kontaktu a wszystkie wątpliwości jakoś w praniu dopiero wychodzą

paula.centrum Wysłany: Pią Lip 11, 2008 3:43 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

wspołczuje wszystkim nowym opiekunom , my juz sie pomalu oswajamy z organizacja a bardziej jej braku ze stron zleceniodawców. mam nadzieje ze naucza sie na "naszych" a bardziej ich błedach i wy juz nie bedziecie musieli codziennie zagladac w swoje konta oczekując wyplaty za 3 miesiace darmowej roboty, nie bedziecie musieli swiecic oczami przed ludzmi oczekujacymi na certyfikaty itd.... pozdrawiam i wytrwalosci zycze;)

dzieki za życzenia wytrwałości, pewnie się przyda.Niby zostałam uprzedzona że tak się może zdażyć ale mam nadzieje że trzy miesiące nie będę czekać bo na wrzesień jakaś wyplata by się już przydała , dzieci do przedszkola posyłam trzeba popłacić różne rachunki, uff...

pozdrawiam wszystkich
Data: Sob Lip 12, 2008 1:55 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Forum opiekunów centrów
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 547
Cytat: na komisji oswiatowej powstał pomysł by całą tę inwestycję powiekszyć o dodatkowe elementy i realizować coś, co ma się nazywać Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowe. Jak to wpłynie na termin rozpoczęcia prac, nie mówiąc już o kosztach nie muszę mówić. Od co najmniej trzech miesięcy usiłuję wyperswadować ten pomysł i kilku radnym i w urzędzie - walka z wiatrakami. Z radnym D. Kubalskim proponowalismy, poszukać na rynku gotowego projektu i tylko zaadoptować go do naszych potrzeb - i szybko i tanio, nic z tego - grochem o ścianę. Na argumenty typu koszt inwestycji w sytuacji kiedy gmina jest zapóźniona z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną etc. słyszę że mamy "dążyć do gwiazd",A nikt nie pomyślał, by metro wpisać?? Między jabłonowskim "Sentral Parkiem" a chotomowskim rondem??
Ale może to i lepiej.. Kulturalnie, choćby w gumiakach.. Projektować i snuć wizje jest łatwo.. Zadanie na kilka lat... I kwalifikacji nie wymaga...
Dobrze, ze na forum takie tematy są poruszane.. Sporo osób to czyta.. I niektórzy może zaczną rozumieć, że minęły czasy, kiedy to władza wiedziała, co dla "ludu" najlepsze jest.. I że gmina Jabłonna stała się zaściankiem, podczas gdy niektórzy wciąż żyją czasami dawnej świetności.. Niestety, szklarnie się skończyły, a nowej wizji niet (no, może oprócz tego planowanego Centrum Myśli Rady Gminy Jabłonna "Świniarnia").. Takie stanie w rozkroku...

Zobacz cały wątek

Cytat: He, he, he, u nas 50 kawałków to same nagrody za udział w konkursie.ale jaja

a) Takie nagrody za uczestnictwo i uczestnictwo SARP, to firma, która mnie zatrudnia, wypłaciła uczestnikom konkursu, jak wybieraliśmy projekt biurowca w ścisłym centrum warszawy za circa 580 mln zł. I nagrody były wypłacane, bo projekty przedstawiło 5 największych pracowni architektonicznych w W-wie.

b) Czy my jestesmy aż tak bogatą Gminą żeby za wszystko przepłacać?

c) i kolega Sawicki.... Czy Pan Sawicki może się nam, mieszkańcom, pochwalić, jakie to projekty inwestycyjne do tej pory nadzorował? Bo po warunkach wnioskuję, że żadnych. Firmuje swoim nazwiskiem ewidentny przekręt i będzie miał z tym problemy, bo to kolejna rzecz, której nie odpuścimy. Panie Sawcki, niech się Pan dobrze zastanowi, co Pan podpisuje, bo pociągniemy Pana do odpowiedzialności za te niekorzystne dla Gminy warunki.

d) jeszcze nie czytałem ustawy o NIK, ale czy nie wydaje się Wam, że czas najwyższy poprosić taki urząd o gruntowną kontrolę tego, co się dzieje w Urzędzie Gminy?

pozdrawiam,

Marcin
Data: Pon 02 Lut, 2009 11:53
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności
Odpowiedzi: 54
Wyświetleń 2254

Zobacz cały wątek

Cytat: Zainteresowanie budową przychodni doszukałem się w prot.z sesji XXXVIII z 23.11.2005r P. Radny Kowalewski zapytał o postępy w budowie i otrz. odp. od P. Skarby iż wiosną 2006r rozpocznie się budowa przychodni bo są pewne trudności i zmiany projektowe /pełna dysk.nad sprawą w prt. w/w sesji/tym samym Rada przegłosowała że jest wszystko ok w naszej służbie zdrowia , a przychodni jak nie było tak niema.

Cytat:
a że nie ulega wątpliwości że Nowa Sarzyna jest stolicą naszej Gminy to wydaje mi się że architektura powstających budynków i ich obejść powinna być w interesie Rady P. Skarba zobowiązał się do przedstawieni projektu ale co jeśli będzie to wzór bud.jak hipermarket i to albo wcale bo nie ma czasu na kolejne zmiany.

Cytat:
?szkoda że P. Skarba ni chodzi do niej jako pacjent i ojciec dzieci bo jak by przestał w ciasnych korytarzach kilka godzin to chyba by zaczął ją wcześniej stawiać ,a może by tak ankieta anonimowa to wyjaśniłoby zadowolenie pacjentów gniecących się jeden na drugim , starsze osoby prowadzone z centrum miasta do lekarza bo niema gdzie zaparkować pacjentami są też ludzie z okolicznych wiosek.

Cytat:
Tak że w myśl Sienkiewiczowskich bohaterów Szable W Dłoń.

Cytat: Mam pytanie do radnego Jerzego Stanisława Paula: czy do Sarzynovii może przyjść każdy, czy powinien coś sobą reprezentować? Vide "koń".


A o co chodzi?
Data: 2007-02-06, 12:57
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nowa Sarzyna
Odpowiedzi: 52
Wyświetleń 3973

Zobacz cały wątek

Cytat: na komisji oswiatowej powstał pomysł by całą tę inwestycję powiekszyć o dodatkowe elementy i realizować coś, co ma się nazywać Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowe. Jak to wpłynie na termin rozpoczęcia prac, nie mówiąc już o kosztach nie muszę mówić. Od co najmniej trzech miesięcy usiłuję wyperswadować ten pomysł i kilku radnym i w urzędzie - walka z wiatrakami. Z radnym D. Kubalskim proponowalismy, poszukać na rynku gotowego projektu i tylko zaadoptować go do naszych potrzeb - i szybko i tanio, nic z tego - grochem o ścianę. Na argumenty typu koszt inwestycji w sytuacji kiedy gmina jest zapóźniona z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną etc. słyszę że mamy "dążyć do gwiazd",A nikt nie pomyślał, by metro wpisać?? Między jabłonowskim "Sentral Parkiem" a chotomowskim rondem??
Ale może to i lepiej.. Kulturalnie, choćby w gumiakach.. Projektować i snuć wizje jest łatwo.. Zadanie na kilka lat... I kwalifikacji nie wymaga...
Dobrze, ze na forum takie tematy są poruszane.. Sporo osób to czyta.. I niektórzy może zaczną rozumieć, że minęły czasy, kiedy to władza wiedziała, co dla "ludu" najlepsze jest.. I że gmina Jabłonna stała się zaściankiem, podczas gdy niektórzy wciąż żyją czasami dawnej świetności.. Niestety, szklarnie się skończyły, a nowej wizji niet (no, może oprócz tego planowanego Centrum Myśli Rady Gminy Jabłonna "Świniarnia").. Takie stanie w rozkroku...
Data: Czw 08 Sty, 2009 07:49
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 1579

Zobacz cały wątek


Marcin Czyżewski2008-12-08, ostatnia aktualizacja 2008-12-08 19:28

Gmina ogłosiła przetarg na dzierżawę atrakcyjnego terenu w centrum miasta. Ten, kto go wygra, musi wybudować tu kompleks rekreacyjny z basenami termalnymi
- Dzięki niemu do gminy zaczną przyjeżdżać tłumy turystów. To dla nas wielka szansa - mówi Zdzisław Bylok, wójt Jaworza. Malowniczo położona miejscowość ma długie tradycje uzdrowiskowe. Dziesiątki lat temu na kuracje przyjeżdżały tu znane osobistości, m.in. Maria Dąbrowska, Melchior Wańkowicz czy Julian Tuwim. Samorząd chciałby wrócić do tej tradycji.

Dlatego ogłoszono przetarg na 30-letnią dzierżawę pięciu hektarów w centrum miejscowości, w rejonie ul. Zdrojowej, u podnóża wzgórza Goruszka. - Inwestor, który go wygra, musi w ciągu pięciu lat wybudować centrum balneorekreacyjne. Wtedy będzie mógł wykupić teren na własność - tłumaczy Bylok.

Centrum powinno składać się z zespołu basenów krytych i otwartych, częściowo wykorzystujących wodę termalną. Bylok tłumaczy, że według badań, które Główny Instytut Górnictwa przeprowadził na zlecenie Ministerstwa Nauki, znajdują się tu złoża wód termalnych. W centrum muszą też być sauny, gabinety spa&wellness, czterogwiazdkowy hotel, kompleks szkoleniowo-konferencyjny, gastronomia, ścieżki spacerowe, tereny sportowo-rekreacyjne oraz parkingi.

Jaworze zabezpieczy się przed nieuczciwymi kontrahentami, zapisując w umowie notarialnej, że w przypadku niewywiązania się z budowy basenów działka wróci do gminy. Do momentu wykupienia terenu jego dzierżawca będzie płacił gminie czynsz - ok. 960 tys. zł rocznie. Przetarg zostanie rozstrzygnięty w lutym.
Data: Wto Gru 09, 2008 11:16 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Miasta regionu
Odpowiedzi: 193
Wyświetleń 24867

Zobacz cały wątek

Cytat: I teraz chca budowac Centrum Swini, za cholere tego nie zrobia bo gmina nie ma takich pieniedzy, i bedziemy dokladnie w d....z tego, co dzwonią, dziś się troszkę zakotłowało na Radzie Gminy nad "Centrum Świni". I kolega Sawicki, o ile sam na to nie wpadnie, zaliczy poważną wtopę w swojej samorządowej karierze.

Wybudować kompleksu za 60 mln nie damy rady nigdy i mam nadzieję, że dziś to na Radzie padło. Etapować tego też nie powinniśmy - ten projekt na naszą Gminę jest zwyczajnie za duży i zbyt ciężki finansowo, nawet w perspektywie 4-5 lat (bo żaden bank nie da nam kredytu, za rok nie będziemy mieli, jako Gmina, możliwości zaciągnięcia kredytu, za co odpowiedzialność poniesie obecna Rada Gminy).

Stać nas natomiast na lekki, 2 letni proces za circa 20 mln, nadzorowany przez zewnętrznego project managera z doświadczeniem w zakresie kosztorysowania i rozliczania prac a realizowany przez GW (generalnego wykonawcę) wyłonionego w normalnym, publicznym przetargu. Ceny GW spadają tak dramatycznie, że z 12 mln w Wieliszewie damy radę zrobić 10. dodatkowe 10 zostanie na extrasy albo na rozbudowę obecnej szkoły (z zapasem, jak sądzę). Mamy tedy i wilka sytego i owcę sytą.

Krzysztofie,

A może trzeba na piśmie wezwać Panią Muniak, by zgodnie z danym nam słowem, ogłosiła przetarg na project managera, który będzie nadzorował i odbierał Gminne inwestycje, w tym Centrum Świnia, od konkursu na projekt po odbiór techniczny? Nowa Pani od inwestycji podobno jest kumata, nie powinna się przed tym bronić, w końcu to jest inwestycyjny standard.

A lekcje WF ze śpiewem to skandal. Nie myślałeś nad zainteresowaniem tym kuratorium? Może Panią Muniak trzeba zaprosić na taki WF?

pozdrawiam,

Marcin
Data: Czw 05 Lut, 2009 01:39
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nasze Chotomowskie "szkolnictwo".
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń 889

Zobacz cały wątek

@dezorganizator nie wiem dlaczego uwazasz ze istnieje jakis wybor pomiedzy budowa nowej szkoly oraz rozbudowa istniejacej. W temacie szkola potrzebne sa dwa dzialania jednoczesnie:
1. Zbudowanie nowego gimnazjum i nowej podstawowki dla gminy, zlokalizowanej na terenie Chotomowa.
2. Rozbudowanie/modernizacja istniejacej szkoly w Chotomowie oraz modernizacja istniejacej szkoly w Jablonnie po tym jak powstanie drugie gimnazjum.

I teraz a propos pkt 1 - to wymyslenie koncepcji jakiegos Pig Center za 60 milionow powoduje, ze nic sie w tym temacie od pol roku nie dzieje, i ze gmina prawdopodobnie wyrzuci kupe pieniedzy w bloto, i ze nowa szkola nie powstanie przez najblizsze lata. Bo budzet Pig Center jest nierealny. 2-3 razy przewalony w porownianiu z budzetem potrzebnym na zbudowanie zespolu szkol. I gmina nigdy takich pieniedzy miec nie bedzie.
Jedynym dobrym krokiem bedzie tutaj zbudowanie szybko i tanio zespolu szkol podstawowka + gimnazjum, a nie brednie o jakims centrum

A propos pkt 2 - tutaj dzialania sa mozliwe od zaraz, a wlasciwie od roku, odkad fachowcy ustalili ze rozbudowa jest mozliwa. Tymczasem w tym temacie wojcina i radni nic nie robia, bo sa zajeci snuciem fantazji o Pig Center.

Co do zalozen koncepcji Pig Center - to sa one na pismie, wydrukowane, odpowiedni dokument liczy kilkadziesiat stron, tam jest budzet (siegajacy 60 mln), timing, etapowosc, i inne rzeczy. Jak chcesz bronic tej koncepcji, to sie najpierw z nia zapoznaj i przeczytaj dokumenty. Te zapisy powolana przez rade komisja zatwierdzila i robi teraz konkurs. My tutaj na forum, i na spotkaniach, krytykujemy te konkretne pomysly i koncepcje, bo sa bez sensu.
Data: Pią 06 Lut, 2009 12:53
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności
Odpowiedzi: 54
Wyświetleń 2254

Zobacz cały wątek

zaznaczylem odpowiedz NIE w ankiecie ale uwazam ze powinna byc jeszcze jedna opcja "TO ZALEŻY"
juz rok temu osoby do ktorych ten autobus mogl byc mozliwoscia powrotu do domu pozno (albo wczesnie jesli spojrzec z perspektywy dnia kolejnego) zwracaly uwage ze pomysl o tym zeby dojezdzac do kurpinskiego jest chybiony. przypuszczam ze ilosc osob korzystajaca z tego autobusu bylaby zdecydowanie wieksza gdyby dojezdzal do centrum w okolice zamku i tam czekal powiedzmy 15 minut a nie tylko przejazd.byc moze niektorzy poznaniacy wylozyliby kilka pln zeby dojechac do domu jesli mieszkaja w poblizu trasy nocnego busa SL.
dla 6 osob to chyba taniej by bylo taksowki zamowic
zbliza sie lato i na starym rynku w poznaniu wyrosly juz pierwsze ogrodki wiec zamiast od razu rezygnowac z nocnej linii moze lepiej zmienic trase zeby bus zatrzymywal sie w centrum na kilkanascie minut. wspomniane okolicznosci przyrody moga sprawic ze load factor wzrosnie... jesli nadal liczba osob nie bedzie znacznie wieksza (mam na mysli napchanie takie jak w godzinach szczytu) moze mniejszy pojazd powinien obslugiwac trase
jesli do biedruska jezdzi mniej osob moze na razie ograniczyc ilosc przejazdow do biedruska a kiedy tam wzrosnie liczba oso zainteresowanych przywrocic polaczenie?
jak ktos wyzej napisal wiecej osob wraca spacerem z podolan.moze lepiej doplacic kilkadziesiat tysiecy MPK zeby ich nocny bus dojezdzal do SL??albo wynegocjowac z korporacjami taksowkowymi znizki dla mieszkancow gminy lub wlaczyc SL do tej samej taryfy co poznan?? tym moze zajac sie pan palnomocnik wojta ds rozwoju lokalnego w ramach LOBBINGU ktorym ponoc sie zajmuje..
Data: Pią 25 Kwi, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Rada Gminy - pytania i sugestie
Odpowiedzi: 31
Wyświetleń 2497

Zobacz cały wątek

co do tego starego domu przy nowym centrum siechnice to faktycznie chcieli go wykupic od lokatorów z tego co wiem to dwie z trzech rodzin zgadzaja sie na sprzedaz a jedna rodzina nie chce sprzedac poniewaz za mało proponuje polsystem,smiech na sali, a przeciez to jest ruina i lokatorzy nowego centrum beda mieli niezle widoki. dlatego mysle ze gmina (wójt gminy) powinien sie tym zajac jak najszybciej poniewaz rodzina która nie zgadza sie na sprzedaz ma po pierwsze mieszkanie wykupione przez mops ma zadłuzenia za grunty za biezace oplaty jak prad woda dlatego pozostałe dwie rodziny przez ta jedna traci bardzo wiele: szansy na nowe lokum z nie sypiacym sie dachem bez grzybów na scianach i rozsypujacych sie scian oraz bez sasiadów alkoholików co bedzie tez na reke nowym lokatorom nowego centrum dlatego wójt gminy powinien a wrecz musi zainteresowac sie tym domkiem na powaznie ze wzgledu na dobro obu stron { lokatorom nowego centrum,a nawet i samego Urzędu Gminy} jezeli wójtowi zalezy na dobrym wygladzie siechnic to powinien rozpoczac te sprawe z wyburzeniem tego domku by w siechnicach było lepiej zwłaszcza przy nowych blokach i planowanym ratuszu w koncu obowiazkiem wójta jest dbanie o dobro gminy a nie zostawianie ruiny wokół nowych bloków .czekam na opinie innych.
Data: 27-02-2008, 19:32
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nowe Centrum
Odpowiedzi: 388
Wyświetleń 17686

Zobacz cały wątek

Cytat: Ejże, aż tak źle to nie jest. Z tej strategii sporo już zrealizowano, np.(...), napływ inwestycji do strefy gospodarczej, szybki rozwój budownictwa mieszkaniowego, sieć sklepów. Niedługo będzie budynek administracyjno-usługowy z Urzędem Miasta, policją, centrum kultury itp.

Cytat: W innych miejscowościach gminy też wiele się zmieniło, trzeba by sporo wyliczać.
Napisz konkretnie, czego nie zrealizowano, albo też niezależnie od zapisów strategii, czego teraz najbardziej brakuje. Sytuacja się zmienia, potrzeby mieszkańców też.Mieszkam w Siechnicach i nie mam zdania na temat innych miejscowości. Natomiast, przyparty do muru, mogę pokusić się o dokładną analizę Strategi i wyliczenia co zostało tak na prawdę z niej zrealizowane. Już pobieżna analiza samego dokumentu narzuca spostrzeżenie, że wiekszośc jego tekstu to szczegółowy opis geograficzno- turystyczno -finansowych warunków i atrakcji Gminy. Natomiast, to co jest do zrobienia to ogólniki i dobre chęci.
Czy ktoś kogoś za to rozlicza? Może to co napisałem jest kontrowersyjne ale uważam siebie za praktyka tzn. plany zaraz usiłuję realizować i wtedy czekam na pochwały albo chwalę sie sam .

Wybacz Orionie ale "zabrzmiałeś jak tuba propagandowa" Wójta - do którego nic nie mam poza tym żeby zabrał się w końcu do konkretnej roboty , a nie planował i "mydlił oczy".
Piszę te słowa z życzliwościa i uśmiechem bo nie mam ochoty nikogo obrażać, ale chciałbym widzieć, że rzeczywiście coś się dzieje - nawet jeśłi ma to oznaczać załatanie dziury w jezdni, czy innych prostych spraw poruszanych na forach przez mieszkańców - ot tak z inicjatywy samych urzędników Gminy czy Miasta.
Data: 30-05-2008, 14:42
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Perspektywy
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 604

Zobacz cały wątek

[red. portalu powiatu] "Przez ostatnie lat wiele energii poświęcił Pan na rozwiązanie kwestii umiejscowienia siedziby władz gminy w Siechnicach. Jak ocenia Pan rezultaty tych działań?

[Wójt Jerzy Fitek] Udało nam się przeprowadzić procedurę związaną z przygotowaniem wniosku o przeniesienie siedziby władz ze Świętej Katarzyny do Siechnic. Mamy za sobą konsultacje społeczne, najpóźniej w marcu przestawię Radzie Gminy projekt uchwały w sprawie skierowania tego wniosku do MSWiA. Wierzę, że wszystko przebiegnie po naszej myśli. Jeżeli chodzi o budowę ratusza w Siechnicach, przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na wykonawcę prac budowlanych.

[red.] Czy spowolnienie na rynku nieruchomości nie przeszkodzi w uzyskaniu środków na jego budowę?

[Wójt] Skutki światowego kryzysu mogą mieć wpływ na sprzedaż gruntów w naszej gminie, ale ta inwestycja nie będzie uzależniona od sprzedaży gruntów. W tej chwili opracowujemy procedurę prawną, która pozwoli na realizację swoistej formy leasingu. Może to wyglądać w ten sposób, że konsorcjum budowlano – finansowe wybuduje centrum administracyjne, przekaże je gminie na użytkowanie, a my będziemy to spłacać na przykład przez 10 lat. Wtedy nie będzie trzeba wykładać jednorazowo kilkunastu milionów. Biorąc powyższe pod uwagę obniżyliśmy kwotę przeznaczoną na budowę ratusza w budżecie na 2009 rok, dzięki czemu będzie można rozpocząć rozbudowę przedszkola w Siechnicach."
źródło:
Data: 10-02-2009, 11:44
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Perspektywy
Odpowiedzi: 51
Wyświetleń 10408

Zobacz cały wątek

Drogi Miśku,
żeby konkretny temat mógł kogokolwiek zaskoczyć (w Twoim rozumieniu tego słowa) należy przyjąć, że:
1. sprawa jest od miesięcy szeroko dyskutowana przez władze (choćby na sesjach Rady Gminy),
2. konsultowana z mieszkańcami,
3. na łamach tuby propagandowej władz aż ,,kipi" od tekstów na ten temat,
4. a forum rfo od miesięcy nie zajmuje się niczym innym, tylko debatą nad poszukiwaniem rozwiązania w danej sprawie.
Ponieważ żaden z powyższych warunków w tym, podnoszonym przez Ciebie, przypadku nie zachodzi, to nieustannie wyrażam zdziwienie nie tylko wywołaną sprawą, ale i daleko idącymi i w dodatku wziętymi ,,z sufitu" sugestiami na mój temat. To mniej więcej tak, jak ja zarzucałbym Tobie brak stanowiska w sprawie budowy Sky Blue Tower w centrum Rokietnicy.
Ale skoro poruszyłeś już temat komunikacyjno-drogowy, czyli powiedziałeś ,,A", to czas na krok następny. O jakich planach piszesz, na czym opierasz swoją wiedzę? Myślę, że odpowiedzi na te pytania chętnie przeczytają też inni forumowicze. pozdrawiam

PS. Nigdy nie wypowiadałem się w kwestii przejazdu kolejowego w Rokietnicy (bo też nikt mnie, jako jednego z 10.000 mieszkańców tej gminy o zdanie nie pytał), dlatego zarzut o braku pomysłu w tej sprawie jest zwyczajnie naciągany.
Data: 2008-06-16, 09:41
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Pół żartem...
Odpowiedzi: 65
Wyświetleń 1684

Zobacz cały wątek

Cytat: interes dla gminy dla firm no i przedewszystkim dla mieszkańców jako potencjalnych pracowników . Przyjeżdżałoby tu tysiące ludzi z okolic z Wielkopolski i z Polski . Dlaczego władze niedawno wybrane do rządzenia Gminą nie wykorzystuję tej sytuacji jest po prostu niezrozumiałe.Obudź się człowieku! Kto by tu przejeżdżał?? Jakie tysiące ludzi??? Z całej Polskie... może z całej Europy, albo świata?!! W prawie każdej gminie pod Poznaniem stoją już hale, więc świat na rokietnicką nie czeka...

...moim zdaniem - trzeba liczyć siły na zamiary. Zamiast marzyć o wielkiej hali, z basenem, centrum handlowym i podziemnymi parkingami - postawmy coś takiego jak np. Suchym Lesie. Wystarczy dla gminy i jeszcze na wynajem...

No właśnie z takim rozumowaniem to my do niczego nie dojdziemy i zawsze będzie problem i gadanie ,że młodzież nie ma gdzie się podziać .A co do tysiąca ludzi to oczywiście zależy to od obrotności naszych władz i osób tym się zajmujących bo jeśli zorganizuje sie tu imprezę - y na skalę krajową a o takich już tu się mówiło to dlaczegoby nie i jesli będziesz patrzył na Suchy Las to faktycznie lepiej w tym miejscu zrobić wysypisko śmieci.
Data: 2008-03-17, 22:57
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nasze sprawy
Odpowiedzi: 103
Wyświetleń 2710

Zobacz cały wątek

Witam

Mało się ostatnio odzywam ale to trochę z braku czasu. Oświetlenie czemu nie ale proszę na osiedlu Zielony Lasek w Rostworowie . A tak poważnie to ciężko będzie wybrać najwłaściwsze osiedle bo zawsze pozostali będą pokrzywdzeni i będą odnosić wrażenie że znowu ktoś inny sobie załatwił. Taka już nasza natura aby narzekać. Ja osobiście odpuściłbym chwilowo oświetlanie nowych osiedli bo one mają takie prywatne światło czyli z naszych przydomowych lamp. I sądzę że nie jest to akurat najpilniejsza sprawa. Lepiej by te pieniądze przeznaczyć na naprawę centrum Rokietnicy (drogi, chodniki, budowa chodników, przystanki, oświetlenie dróg w centrum. Wtedy na tym wszyscy pośrednio skorzystamy a wiadomo lepiej wyglądające centrum budzi większe zaufanie inwestorów zarówno prywatnych jak i firm. Jakby nie patrzeć rozwój centrum spowoduje po części wzrost wartości ziem w tym okolicach a więc i naszych. Nie będziemy przy tym tonąć w dziurach. Można też dogodzić wielu osiedlom jeżeli na większości z nich chociaż dobrze utwardziło by się drogę tłuczniem. Wiele tych dróg jest w opłakanym stanie i na budowę docelowych dróg jeszcze długo poczekamy. Oświetlenie to narazie luksus na który nie powinniśmy marnować teraz pieniędzy tym bardziej że nie ma dróg. Potrzeb jest wiele i dobrze by było słusznie wydać nasze pieniądze. Reasumując oświtlenia nie potrzebuje na moim osiedlu ale chociaż by drogę porządnie utwardzili tak żeby po desczu nie wracała do stanu "powojennego".
Pozdrawiam mieszkańców naszej gminy
Alkesh
Data: 2007-02-09, 23:03
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Bytkowo
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 892

Zobacz cały wątek

Drogi Pablo
Bynajmniej nie wyraziłem się że osiedle Zielony Lasek oświetlenia nie potrzebuje . Potrzebuje i to bardziej niż osiedle Topolowe bo u nas drogi grosze a wtedy w nocy to nawet nie wiadomo jak dziury omijać. Więc chętnie wystawie "nasze" osiedle w szranki o oświetlenie. Na forum nie spotkałem jeszcze użytkownika, który by zamieszkiwał to osiedle, ewentualnie się nie przyznaje, więc pozwalam sobie na decydowanie w pojedynke . Postaram się też wyprowadzić Cię z błędu i wyjaśnić, że nie jestem lobbystą i żadnych ziem w okolicach nie mam. Choć nie ukrywam, że jakbym miał fundusze to bym właśnie w ziemie (nieruchomości) inwestował. Czy lampa podniesie cenę mojej działki to raczej wątpie przynajmniej nie w takim stopniu jakbym sobie tego życzył . Czas i koninktura na rynku nieruchomości już zrobiła w większości swoje, choć w przyszłości należy się nadal spodziewać wzrostów cen działek, ale chyba już nie na taką skale.
Nie zmiania to faktu że lepsza droga na osiedlu lub lepszy przejazd przez centrum (lepsza nawierzchnia) sprawiła by mi więcej radości niż latarnia na naszych uliczkach. Natomiast na pewno latarnia na naszym osiedlu sprawi mi więcej radości niż latarnia na Waszym osiedlu .
Co do naszej gminy to w ogóle mało co wspiera, ale liczę że się to wkrótce jednak zmieni.
Drogi Adwokacie: Fachowcy są zawsze potrzebni, ale ciężko chyba będzie mieć w urzędzie (radzie) samych fachowców od - nie oszukujmy się - wielu spraw. Naprawdę dobry fachowiec w swojej dziedzinie musi być tez dobrze opłacany a na to w budżetówce nie ma co liczyć. Pozostaje tylko wyasygnowanie środków w budżecie na profesjonalne i niezależne doradztwo w konkretnych sprawach (choćby środki unijne i wiele innych jak własnie zagospodarowanie przestrzenne).
Pozdrawiam
Alkesh
Data: 2007-02-14, 13:18
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Bytkowo
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 892

Zobacz cały wątek

Cytat: We Wrocławiu i okolicach jest koniunktura na tereny pod budownictwo wielorodzinne. Nie będzie problemów ze znalezieniem chętnych do postawienia tych budynków – twierdzi siechniczanin Grzegorz Roman


Minęły prawie 3 lata. Dobra koniunktura w nieruchomościach należy do przeszłości. Część budynków w rejonie Centrum jest na ukończeniu (np. Polsystemu), ale części działek nie udało się gminie sprzedać. Wójt mówi o nowym pomyśle: ratusz w leasingu

Jak wójt ocenia swoje 3 kadencje z dzisiejszej perspektywy?
[Red. portalu powiatu] "Zapowiada Pan, że trzecia kadencja będzie ostatnią na stanowisku wójta. Co, po 12 latach rządów, uzna Pan za największy sukces?

Skanalizowanie całej gminy i stworzenie infrastruktury oświatowo - sportowej. Będę miał również satysfakcję, jeżeli do końca kadencji uda się przeprowadzić przeniesienie siedziby władz gminy do Siechnic, do nowobudowanego ratusza. Byłoby to zamknięcie 12 lat mojej pracy i ochrona Świętej Katarzyny przed widmem podziału na dwie odrębne gminy."

źródło:
Data: 10-02-2009, 12:24
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Perspektywy
Odpowiedzi: 62
Wyświetleń 12649

Zobacz cały wątek

Tymbark

Program:

11 LISTOPADA 2007r.
godz. 11:15
- Uroczysta Msza św. „Za Ojczyznę” z intencji Rady i Wójta Gminy Tymbark , Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Tymbarku, Związku Strzeleckiego „Strzelec” w Tymbarku i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Tymbarku.

Spotkanie mieszkańców na płycie Rynku w Tymbarku
godz.12:15
- Hymn Narodowy
- Wystąpienie Wójta Gminy Tymbark
- Apel Poległych (prowadzą Klasy Wojskowe ZS im.KEN w Tymbarku)
- Złożenie Wieńca od Rady Gminy Tymbark pod Pomnikiem Orląt Lwowskich w Centrum Rynku przez uczniów Klas Wojskowych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku
- Część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku
- Występ orkiestry dętej „Tymbarski Ton” z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymbarku

godz. 14:30
- Okolicznościowy koncert Niepodległościowy w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej w Tymbarku (Dom Kultury w Tymbarku)

Macie jakieś inne programy prosze pisac, wiem ze na Przełęczy Rydza Smigłego cos będzie ja co roku ale narazie nie moge znaleźć co i jak
Data: 2007-11-07 22:55
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Informacje
Wyświetleń 491